Актуално

21-29. 11 2015 година бе обявена за Европейска седмица за намаляване на  отпадъците.

Идеята е да се популяризира  концепцията  за предотвратяване на  генерирането на отпадъци през цялата една седмица, чрез координиране на дейности на  територията  на цяла Европа и извън нея.

Инициативата  има за цел в тази седмица да :

• информира и мотивира за намаляване на отпадъците в ежедневието
  • насърчи екологичното мислене у подрастващите
  • разясни трите основни теми на Европейската седмица – редуциране, реновиране и рециклиране на отпадъците.

В СОУ „Христо Ботев „ – гр. Белоградчик  учениците от 11 клас изработиха карта на света от отпадъчни материали  и табло  показващо последиците от изхвърлянето на отпадъци. Показаха възможностите за използване на битови отпадъци като изработиха  коледна украса от непотребни електрически  крушки.

Девети клас се включи с изготвяне на презентации посветени на последиците от замърсяването и възможностите за рециклирането им , а на малките ученици от  пети и шести клас  бе показан филм –  „ Болната планета „ .

На 30.11. 2015 г. всички  почистиха класните си стаи и района около училището.

снимки

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *